ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

Αγαπητοί  γονείς και κηδεμόνες,

από  τον  Δεκέμβριο  2020  και    μέχρι  τη  λήξη  του  διδακτικού  έτους,  πρόκειται  να  ξεκινήσει  στα  γυμνάσια  το  πρόγραμμα  της ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ  ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ  που  βοηθάει  και  υποστηρίζει  του  μαθητές, -τριες,  όλων  των  τάξεων,   στα  μαθήματα  που  έχουν  ανάγκη,  εντελώς  δωρεάν,  μετά  τη  λήξη  του  καθημερινού  ωρολογίου  προγράμματος  του  σχολείου. Άλλοι  καθηγητές,  με  συγκεκριμένο  καθημερινό  πρόγραμμα,   λύνουν  απορίες  και  προετοιμάζουν  τους  μαθητές,-τριες   για   την   επόμενη  ημέρα  των  κανονικών  μαθημάτων,  για  τα  διαγωνίσματα  και  για  τις  εξετάσεις. Δηλαδή  ένα  δωρεάν  φροντιστήριο.  Το  μάθημα  θα  γίνεται  με  ψηφιακό  τρόπο  για  όσο  διάστημα  τα  σχολεία   βρίσκονται  σε  αναστολή  λειτουργίας  για  λόγους  προστασίας  από  τη  διάδοση  του  κορωνοϊού,  ενώ  θα  γίνεται  δια  ζώσης  όταν  λειτουργήσουν  κανονικά.

Παρακαλώ  όσοι  γονείς  και  κηδεμόνες  ενδιαφέρονται  να  λάβουν  μέρος  τα  παιδιά  τους  στην  Ενισχυτική Διδασκαλία, μπορούν να ενημερωθούν από το ΦΕΚ και όποιοι ενδιαφέρονται να  «κατεβάσουν»  τη  σχετική  Υπεύθυνη  Δήλωση   στην  οποία  θα  δηλώσουν  τα  μαθήματα    τα  οποία  θα  ήθελαν   να  παρακολουθήσουν  (όσα  και  όποια επιθυμούν).  Στη  συνέχεια  θα  πρέπει  να  την  προωθήσουν  με  ηλεκτρονικό  τρόπο  στη  διεύθυνση  του  σχολείου (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).  Για κάθε απορία μπορούν να επικοινωνούν   τηλεφωνικά  με  το  σχολείο  ( τηλ.: 2410971587 ) για  να  δηλώσουν  το  ενδιαφέρον  τους,  το  αργότερο  μέχρι   02-12-2020.

Στη  διάθεσή  σας

Ο  Δ/ντής

Νταφούλης  Θεόδωρος

Αγιασμός, Σεπτέμβριος 2019

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά στο Γυμνάσιο και Λύκειο Πλατυκάμπου θα παραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 8.30 π.μ.

Παρακαλούνται οι μαθητές να προσέλθουν στον αγιασμό με τις σχολικές τους τσάντες, καθώς μετά τον αγιασμό  θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς, σας   προσκαλούμε στο   Γυμνάσιο Πλατυκάμπου     την Παρασκευή 15   Φεβρουαρίου 2019   και ώρα   11.15 μ.μ. προκειμένου να λάβετε μέρος στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, επίσης για να παρακολουθήσετε την κλήρωση της λαχειοφόρου   του Συλλόγου και στις 12.15μ.μ. να   παραλάβετε τους ελέγχους του 1ουτετραμήνου   της   τρέχουσας   σχολικής   χρονιάς 2018-2019.