Επιμόρφωση στους Διαδραστικούς Πίνακες

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Πλατυκάμπου, ύστερα από πρόταση του διευθυντή, αποφάσισε να οργανωθούν ενδοσχολικά σεμινάρια για τη χρήση διαδραστικών πινάκων στη διδασκαλία μαθημάτων κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά 2014-2015. Τα σεμινάρια θα γίνονται μετά από κάθε περίπατο ή μετά από σχολικές γιορτές ή τις τελευταίες ώρες της Τετάρτης, κατόπιν συνεννόησης. Εισηγητής θα είναι ο επιμορφωμένος στα διαδραστικά συστήματα καθηγητής κ. Δρίβας Σωτήρης ( ΠΕ 04.01- Φυσικός ). Τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014 και μετά τη λήξη της σχολικής γιορτής για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, ξεκίνησε η υλοποίηση αυτών των σεμιναρίων.

Ανάλογη επιμόρφωση έγινε και κατά τη διάρκεια του προηγούμενου σχολικού έτους 2013-2014.

ekdiloseis noemvrios20141