Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων 2023

Την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023, πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών του Γυμνασίου για το τρέχον σχολικό έτος στο αίθριο του σχολείου μας.

Στην ενημέρωση, ο Διευθυντής του σχολείου κος Νταφούλης, παρουσίασε το πρόγραμμα σπουδών  καθώς και τις βασικές λειτουργίες του σχολείου. Ο κος Δρίβας, καθηγητής φυσικός και υπεύθυνος των προγραμμάτων Erasmus+, έκανε μια σύντομη ενημέρωση για το νέο πρόγραμμα που θα υλοποιηθεί κατά την διετία 2023-2025. Τέλος δύο μαθητές της Γ’ τάξης, οι Ιορδάνης Ιακωβίδης και Κων/νος Φακής παρουσίασαν ένα project που έκαναν στο μάθημα της πληροφορικής χρησιμοποιώντας λογισμικό για 3Δ σχεδίαση και απέσπασαν το 3ο βραβείο σε πανελλήνιο διαγωνισμό.

Ακολούθησε διάλογος των γονέων και κηδεμόνων με τους εκπαιδευτικούς.